środa, 29 sierpnia 2012

Jaki hosting

Wybierając hosting dla swojej strony musisz najpierw określić swoje potrzeby. To co jest tutaj istotne to typ strony jaki zamierzasz stworzyć. Jeżeli będzie to forum to należy się liczyć z odpowiednim transferem, jeżeli strona z filmami wideo to tym bardziej. Natomiast blog czy strona firmowa będą potrzebować go nieco mniej (czasem bardzo popularny blog może także pobierać dużo transferu.
Hosting darmowy to dobre rozwiązanie dla użytkowników początkujących. Najlepiej jest właśnie na takim hostingu zacząć swoją przygodę ze stroną internetową. Mam tutaj na myśli początkujących webmasterów. Można się zapoznać z całym interfejsem panelu np. DirectAdmin, cPanel, poznać podstawy obsługi hostingu i nauczyć używać serwera FTP. Jeżeli nie masz wielkich wymagań, zaczynasz przygodę z webmasteringiem wybierz hosting darmowy. Z czasem możesz spokojnie przenieść się na płatny hosting. Warto tutaj pomyśleć nieco wcześniej o swojej domenie i podpiąć ją pod darmowy hosting, ale to tylko wtedy kiedy faktycznie tworzysz jakiś ważny projekt. Subdomeny z hostingu darmowego nie przeniesiesz.

Płatny ale tani hosting to z kolei wręcz idealne rozwiązanie dla mniejszych stron takich jak firmowe czy jakiś blog. Strona firmowa w zasadzie zawsze będzie zużywać mało transferu i zajmować niewiele miejsca. Nawet pomimo popularności. Strony firmowe zazwyczaj nie posiadają wielu podstron więc jedno wejście to zazwyczaj kilka przeładowań strony. Blog jeśli jest popularny może już potrzebować nieco więcej zasobów ale też nie będzie jakiś zasobożerny jak w innych przypadkach. Tani hosting to dobre rozwiązanie dla bloga i strony firmowej oraz innych mniejszych stron jak organizacje itd.

Kolejny typ hostingu do wykorzystania dla szczególnych stron" to hosting SEO. Tutaj z całą pewnością swoje pole do popisu mają pozycjonerzy. Jak sama nazwa wskazuje jest to hosting przyjazny SEO. To co wyróżnia hosting SEO od normalnego hostingu to ilość adresów IP dostępnych wraz z kontem. Oznacza to tyle, że każda podpięta domena może znajdować się na innym adresie IP. Jest to bardzo przydatne podczas pozycjonowania, ponieważ często słyszy się o tym, że wyszukiwarki a zwłaszcza Google banuje strony po IP. Przykładowo więc, stawiając swoje zaplecze pozycjonerskie (mini strony linkujące do strony pozycjonowanej) na jednym IP kierujące do jednej strony narażają i zaplecze i samą stronę na wykrycie pewnych powiązań, właśnie po tym samym adresie IP. Hosting SEO jest idealny dla pozycjonerów i każdego webmastera, który potrzebuje zaplecza.

Na sam koniec zostawiam hosting dedykowany. Na tym hostingu możemy zainstalować wszystkie strony opisywane powyżej ale raczej nie ma potrzeby przepłacać. Należy zaznaczyć tutaj, że hosting dedykowany nie jest jak w poprzednich przypadkach współdzielony z innymi użytkownikami. Taki hosting dedykowany to już wydatek kilkuset złotych miesięcznie, co w porównaniu do kilkudziesięciu złotych na miesiąc a czasem nawet rocznie jest dużo. Hosting dedykowany najlepiej nadaje się dla stron wymagających. Mam tutaj na myśli fora internetowe, duże portale, strony z filmami wideo, z muzyką, wymagające skrypty i strony z wszelkim pobieraniem plików. Dla takich stron potrzeba najwięcej zasobów, miejsca oraz transferu. Do tego potrzebne są odpowiednie oprogramowania np. dla filmów wideo. Taki hosting jest idealny dla dużych projektów.

Hosting należy dobierać według potrzeb w taki sposób by nie przepłacać za niego. Małe strony - tani hosting, duże strony - hosting dedykowany. Nie znaczy to, że nie można mieć forum na tanim hostingu współdzielonym, ale trzeba być gotowym na przenosiny a jak się rozbudujemy z subdomenami i skryptami to może to chwilę zająć. Wymagające i obciążające serwer strony raczej szybko dostaną ostrzeżenie a duże strony typu download" nie podołają z transferem. Warto wziąć to pod uwagę.
--
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz